טורקיש איירליינס ישראל ביטול טיסה

להאזנה:

 

טורקיש איירליינס ישראל מוגדרת כחברת התעופה הלאומית של טורקיה והיא אחת מחברות התעופה הבינלאומיות הפועלות במספר הגבוה ביותר של מדינות שונות בעולם. חוק שירותי תעופה חל על כל חברה המפעילה טיסות מישראל ואליה וחברת טורקיש איירליינס נדרשת לפעול בהתאם לחוק זה בכל הנוגע לעיכובים וביטולים של טיסותיה עם ישראל. במאמר זה נתמקד בנושא של טורקיש איירליינס ביטול טיסה בהרחבה.

 

זכאות לפיצויים

חברת טורקיש איירליינס מפעילה כיום שמונה טיסות יומיות בין נמל התעופה בן גוריון לנמל התעופה "אטאטורק" ושתי טיסות נוספות לנמל התעופה "סביהה גקצ'ן" באיסטנבול. על מנת להיות זכאי לפיצוי מחברת טורקיש איירליינס עקב ביטול או עיכוב טיסה יש צורך שהנוסע שטיסתו התעכבה התייצב בדלפק הבידוק של טורקיש איירליינס במועד שנקבע בכרטיס הטיסה.

הנוסע לא יהיה זכאי להטבות או פיצוי במידה והוא קיבל הודעה מאת טורקיש איירליינס ביטול טיסה ועל העברתו לטיסה אחרת מזו שאליה הונפק לו הכרטיס, במידה והוא בסופו של דבר, הגיע ליעדו הסופי במועד של כרטיס הטיסה המקורי. במילים אחרות, עצם הביטול לא מזכה באופן אוטומטי בפיצוי כספי.

 

סירוב להטיס נוסע

במקרה של סירוב להטיס נוסע שהונפק לו כרטיס טיסה בשל רישום יתר, טורקיש איירליינס פונה תחילה אל הנוסעים האחרים הרשומים לטיסה על מנת לבדוק אם יש נוסע שמוכן לוותר על מקומו בטיסה בתמורה שתוסכם בין חברת טורקיש לנוסע. במקרה והנוסע שסירבו להטיסו לא וויתר על מקומו בטיסה מרצונו הטוב, אז הוא עשוי להיות זכאי לשירותי סיוע וכמובן לפיצוי כספי ללא הוכחת נזק.

 

שירותי סיוע

שירותי סיוע עבור ביטול טיסות טורקיש כוללים מזון ומשקאות בהתאם לחוק בהתאם לזמן ההמתנה ובמידת הצורך אף אירוח בבית מלון וזאת כאשר נדרשת שהייה של לילה אחד או יותר כמו גם כאשר נדרשת מהנוסע שהייה ארוכה יותר מהשהייה שהוא תכנן. שירותי הסיוע כוללים גם שירותי הסעה בין נמל התעופה לבית המלון שבו הנוסע לן.

לאחר ביטול טיסות טורקיש ישנה זכאות גם לשתי שיחות טלפון כמו גם למשלוח הודעה באמצעות דואר אלקטרוני או פקסימיליה לפי בחירת הנוסע בהתאם להגדרת שירותי תקשורת בחוק.

טורקיש איירליינס ביטול טיסה
טורקיש איירליינס ביטול טיסה

פיצויים כספיים בהתאם למרחק

במקרה של ביטול טיסות טורקיש הנוסע עשוי להיות זכאי לקבל פיצוי כספי בהתאם למרחק של הטיסה הצפויה. במידה והמרחק בין נקודת המוצא לנקודת היעד היא עד 2,000 ק"מ (לדוגמה מתל אביב לאיסטנבול), צפוי הנוסע לקבל פיצוי של 1,320 ש"ח.

 

השבת התמורה או כרטיס חלופי

במקרה של ביטול טיסה טורקיש איירליינס בנוסף לשירותי הסיוע והפיצוי הכספי, הנוסע עשוי להיות זכאי להשבת התמורה או לקבל כרטיס טיסה חלופי בהתאם לבחירתו. במידה והנוסע בחר בחלופה של השבת התמונה, הוא יהיה זכאי לקבל את כספו לרבות האגרות, מסים, תשלומי חובה והיטלים. השבת התמורה נעשית בתוך 21 ימים מהיום שהנוסע או סוכן הנסיעות פנו לחברה בכתב.

 

טיסות עם חניית ביניים

כאשר הנוסע רכש כרטיס טיסה לטיסה הכוללת חניית ביניים וטיסת ההמשך מופעלת על ידי אותו מפעיל טיסה, במידה והתקיימה עילה מזכה למשל, ביטול טיסה טורקיש איירליינס והנוסע לא הגיע ליעד הסופי, הוא עשוי להיות לקבל את הפיצוי הכספי כאשר נוסחת המרחק תחושב מנקודת המוצא לנקודת היעד הסופית.

במידה והנוסע הגיע ליעד הביניים והחליט שלא לטוס ליעד הסופי עקב העילה המזכה, הוא עשוי להיות זכאי לכרטיס טיסה בחזרה לנקודת המוצא בנוסף להשבת התמורה.

 

טיסת הלוך ושוב

כאשר הנוסע רכש כרטיס טיסה הלוך ושוב הכולל חניית ביניים והתקיימה העילה המזכה בטיסה הלוך מנקודת המוצא, הוא עשוי להיות זכאי למלוא התמורה ששולמה בעד כרטיס הטיסה. כאשר התקיימה העילה המזכה בטיסה בחזרה מהיעד אל נקודת המוצא, הוא עשוי להיות זכאי לקבל את מחצית התמורה מכיוון שאת טיסת ההלוך הוא כבר ניצל.

 

סירוב מטעמי בטחון

כאשר ביטול כרטיס טיסה טורקיש איירליינס נעשה בשל טעמי ביטחון, הנוסע עשוי להיות זכאי לקבל פיצוי כספי בהתקיים שלושת התנאים הבאים: 1. הנוסע הגיע לנמל התעופה שלוש שעות לכל הפחות לפני מועד ההמראה הנקוב. 2. שיתף פעולה בבדיקה הביטחונית ובבדיקה הוא אושר לטיסה. 3. מסמכי הנסיעה שלו היו תקינים.

 

נסיבות מיוחדות

כידוע לכל עורך דין דיני תעופה בין בטיסות פנימיות והן בטיסות בינלאומיות, הפיצוי הכספי לא ישולם במידה שהטיסה הוקדמה, בוטלה או המריאה באיחור בשל נסיבות מיוחדות שלא היו בשליטתה של טורקיש איירליינס וכאשר זו עשתה כל אשר ביכולתה על מנת להימנע מהאירוע בנסיבות. לא תתקיים זכאות לפיצויים כאשר הטיסה בוטלה בשל שביתה או השבתה מוגנות.

 

מיצוי הזכויות בשדה התעופה

בכל מקרה של עיכוב, איחור או ביטול יש לפנות אל אחראי משמרת מטעם טורקיש איירליינס אשר נמצא בעמדת הצ'ק אין או בשער העלייה למטוס לצורך סיוע לנוסעים לשם מימוש של זכויותיהם בהתאם להוראות חוק שירותי תעופה.

 

סיכום טורקיש איירליינס ישראל ביטול טיסה

אם נתקלתם במצב של טורקיש איירליינס ביטול טיסה כדאי לכם לפנות לעורך דין אשר רוטבאום המתמחה בתחום. משרדו מומחה בדיני תעופה ובחוק טיבי ומשמעויותיו ומחזיק בניסיון המקצועי הגדול ביותר בישראל בכל הנוגע לעיכובי וביטולי טיסות והגשת תביעות לפיצויים כנגד חברות התעופה ישראליות וחברות התעופה הזרות.

התקנות האירופאיות בכל הנוגע לעיכוב וביטול של טיסות אינן תקפות לטיסות של חברות תעופה שאינן שייכות לאיחוד האירופי במידה והם לא המריאו משטחי האיחוד. לכן ישראלים הטסים בין נמל התעופה בין גוריון ונמל התעופה באיסטנבול גם כאשר טיסת ההמשך היא ליעד אירופאי לא יכולים לתבוע את חברת טורקיש במדינות האיחוד.

ניתן להגיש תביעה כנגד כל חברת תעופה שיש לה נציגות בישראל גם לבית משפט לתביעות קטנות.

חישוב מרחק טיסה בחינם
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

עו"ד אשר רוטבאום בפייסבוק | עו"ד אשר רוטבאום בלינקדין | מייל: office@rotbaumlaw.com

אהבתם? שתפו!
בדקו זכאותכם לפיצוי כספי
מה תאריך הטיסה?
מידע נוסף סביב הנושא
יונייטד איירליינס ישראל

יונייטד איירליינס – חברת התעופה האמריקנית ומהגדולות בעולם, מפעילה למעלה מ350 קווים בכל העולם כולל בתוך ארה"ב עצמה. החברה מציעה טיסות לישראל מערים שונות בארצות

קרא עוד »
איבריה שירות לקוחות

איבריה איירליינס היא אחת מחברות התעופה הגדולות בספרד והיא מפעילה טיסות ליעדים בכל העולם, כולל ישראל. חברת התעופה מחויבת למתן שירות לקוחות מעולה לכל נוסעיה,

קרא עוד »
לופטהנזה שירות לקוחות

לופטהנזה היא חברת התעופה הלאומית של גרמניה, הנמנית בין חברות התעופה הגדולות בעולם. יש לה מספר חברות בת (סוויס אייר, אוסטריאן ועוד), צי מטוסים גדול

קרא עוד »