דחיית טיסה

להאזנה:

 

אתם כבר בדרך לנמל התעופה ופתאום מתקבלת הודעה מתסכלת על דחיית הטיסה. האם תהיו זכאים כעת לפיצוי? במאמר זה נסקור את כל הסיטואציות שיכולות להניב לכם פיצוי כספי בגין דחיית טיסה וכיצד להתמודד עם חברת התעופה במקרים מורכבים בהם סירבו לפצות אתכם.

 

דחו לי את הטיסה. האם ניתן לתבוע?

כל נוסע שחווה אי פעם דחיית טיסה, זוכר את המקרה כאירוע מרתיח למדי. הקלות שבה ענייניו האישיים של כל אדם עשויה לצאת משליטה ולו רק מפאת תקלה טכנית או בירוקרטית מצד חברת התעופה, מביאה ולא בכדי, את רוב נוסעי אותה הטיסה למהר ולבדוק את זכאותם לפיצוי. אז האם באמת קיימת זכאות לפיצוי כספי בגין דחיית הטיסה? מיד תדעו.

למעשה, קיימים שני חוקים שעשויים להתייחס לדחיית טיסה: החוק האירופאי (Regulation(EC) No 261/2004) והחוק הישראלי (חוק שירותי תעופה, הידוע גם כ"חוק טיבי"). חוק נוסף שמתייחס לטיסות בינלאומיות הוא אמנת מונטריאול, אך לא נתייחס אליו במאמר זה.

החוק האירופאי והישראלי דומים למדי אך המורכבות בשניהם עשויה לבלבל. זאת ועוד – לא פעם מנסות חברות התעופה להתחמק מתשלום פיצויים בטענה שהן מחויבות רק לחוק המקביל. ולכן דעו כי התקנות האירופאיות אינן חלות על טיסות מצד חברות תעופה שאינן שייכות למדינות האיחוד האירופי ו/או שלא המריאו מאחת ממדינות האיחוד, למשל: דחיית טיסה של חברת יונייטד מניו יורק לתל אביב, במקרה כזה יחול החוק הישראלי.

 

דחיית טיסה בכפוף לחוק האירופאי

עיכוב או ביטול טיסה מצד חברת התעופה מחייב אותה להעמיד לנוסעיה בחירה באחת משתי החלופות הבאות :

  • כרטיס טיסה חלופי לאותו היעד
  • קבלת זיכוי מלא על כרטיס הטיסה ששולם

 

בדומה לחוק הישראלי שקובע פיצוי בגין איחור בטיסה, גם החוק האירופאי קובע מתן הטבות שונות לאורך ההמתנה לצאת הטיסה: ארוחות ושתיה בהתאם לזמן ההמתנה, שירותי תקשורת ואף לינת לילה כולל הסעות משדה התעופה למלון ובחזרה, אם דחיית הטיסה מאלצת בהמתנה של לילה נוסף.

דחיית טיסה

פיצוי על איחור בטיסה מעל 3 שעות

התקנות האירופאיות קובעות פיצוי כספי על דחיית טיסה של 3 שעות ומעלה, מה שמהווה את ההבדל המרכזי ביניהן לבין החוק הישראלי, לפיו פיצוי יינתן רק עבור דחייה/ עיכוב בהמראה של 8 שעות ומעלה – מצב שמהווה בעיני החוק הישראלי ביטול טיסה לכל דבר ועניין. הבדל נוסף נוגע כמובן לסכום הפיצוי על עיכוב בטיסה, שנע בין 250-600 יורו על פי התקנות האירופאיות, לעומת פיצוי שבין 1,320-3,180 ₪ על פי חוק פיצוי וסיוע שירותי תעופה.

להלן סכומי הפיצויים במקרה של דחיית טיסה מעל 3 שעות לפי החוק האירופאי:

מרחק הטיסה סכום הפיצוי שישולם
עד 1,500 ק"מ 250 יורו לנוסע
בין 1,500-3,500 400 יורו לנוסע
מעל 3,500 ק"מ 600 יורו לנוסע

 

שלילת הזכאות לפיצוי

בדומה לחוק טיבי, פיצוי בגין ביטול טיסה במסגרת החוק האירופאי איננו חל על ביטול/ עיכוב בנסיבות שאינן בשליטתה של חברת התעופה (מצב חירום לאומי, תנאי מזג אוויר קשים ובלתי צפויים וכיוצ"ב) או ככל שהודעה על הדחייה נמסרה לנוסעים תוך 14 יום לכל המאוחר טרם מועד ההמראה.

נדגיש בצורה ברורה, כי לא ניתן להגיש תביעה לבית המשפט בישראל ולדרוש פיצוי על פי הדין האירופאי. יחד עם זאת, תמיד כדאי לפנות לשירות הלקוחות של חברת התעופה ולדרוש זאת.

 

דחיית טיסה בכפוף לחוק שירותי תעופה (חוק טיבי)

כאמור, החוק הישראלי קובע כי יחול על עיכוב בטיסה פיצוי, ככל שאותו עיכוב עומד על 8 שעות ומעלה ומהווה בנסיבות העניין את ביטולה של אותה הטיסה, גם אם תמריא בסופו של דבר. במקרה כזה, חברת התעופה נדרשת לספק פיצוי כספי לצד כל שירותי הסיוע לנוסעים כמו אוכל ושתייה, שירותי תקשורת, לינה במלון והסעות אליו וממנו לשדה התעופה.

החוק קובע כי כאשר חברת תעופה נתבעת בגין דחיית טיסה ומסרבת לפצות שלא כדין, קיימת האפשרות לתבוע אותה ללא הוכחת נזק ולקבל פיצוי בסכום של 10,590 ₪.

 

פיצוי על איחור בטיסה מעל 8 שעות

בדומה לתקנות האירופאיות, גם חוק טיבי קובע כי חברת התעופה נדרשת לזכות את הנוסע בעלות כרטיס הטיסה ששילם, או לבחור במקום בכרטיס טיסה חלופי והכל בהתאם לבחירת הנוסע. יחד עם זאת, כאשר חברת התעופה מודיעה 14 ימים לפחות על ביטול/ דחיית הטיסה המתוכננת, אין היא חייבת בפיצוי כלפי הנוסעים.

כאשר החברה מודיעה על ביטול/ דחיית הטיסה בין 7-14 ימים טרם ההמראה, עליה לספק טיסה חלופית בהמראה של עד שעתיים ממועד ההמראה המקורי, עם נחיתה של 4 שעות לכל המאוחר משעת הנחיתה המקורית.

אם ההודעה התקבלה עד שבוע לפני הטיסה, עליה לספק טיסה חלופית בהמראה של עד שעה ממועד ההמראה המקורי, עם נחיתה של עד שעתיים לכל המאוחר משעת הנחיתה המקורית. גם במקרים אלה, קיימת זכאות לפיצוי כספי אם כי בסכום מופחת.

להלן הפיצויים במקרה של דחיית טיסה מעל 8 שעות לפי החוק הישראלי:

מרחק הטיסה סכום הפיצוי שישולם
עד 2,000 ק"מ 1,320 שקלים לנוסע
בין 2,000-4,500 ק"מ 2,120 שקלים לנוסע
מעל 4,500 ק"מ 3,180 שקלים לנוסע

כאשר חלה דחיית טיסה של למעלה מ-5 שעות, הנוסעים זכאים לביטול הטיסה וקבלת זיכוי כספי. אם דחיית הטיסה היא בשעתיים, הנוסעים זכאים לשירותי סיוע כמו אוכל, שתייה והאפשרות להתקשר.

 

הטיסה שלכם נדחתה? בדקו עכשיו את זכאותכם לפיצוי!

עורך דין אשר רוטבאום נמנה עם צמרת המשפטנים מתחום דיני התעופה בישראל ומספק ייעוץ, וייצוג משפטי מקצועי בנוגע לכל איחור או דחיה בהמראה מצד חברת תעופה ישראלית וזרה, בכל מרחק ובכל סוג טיסה. לבדיקת זכאותכם בהתאם למקרה, מלאו את טופס הבדיקה או שלחו לנו הודעה דרך הווצאפ.

חישוב מרחק טיסה בחינם
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

עו"ד אשר רוטבאום בפייסבוק | עו"ד אשר רוטבאום בלינקדין | מייל: office@rotbaumlaw.com

אהבתם? שתפו!
בדקו זכאותכם לפיצוי כספי
מה תאריך הטיסה?
מידע נוסף סביב הנושא
יונייטד איירליינס ישראל

יונייטד איירליינס – חברת התעופה האמריקנית ומהגדולות בעולם, מפעילה למעלה מ350 קווים בכל העולם כולל בתוך ארה"ב עצמה. החברה מציעה טיסות לישראל מערים שונות בארצות

קרא עוד »
איבריה שירות לקוחות

איבריה איירליינס היא אחת מחברות התעופה הגדולות בספרד והיא מפעילה טיסות ליעדים בכל העולם, כולל ישראל. חברת התעופה מחויבת למתן שירות לקוחות מעולה לכל נוסעיה,

קרא עוד »
לופטהנזה שירות לקוחות

לופטהנזה היא חברת התעופה הלאומית של גרמניה, הנמנית בין חברות התעופה הגדולות בעולם. יש לה מספר חברות בת (סוויס אייר, אוסטריאן ועוד), צי מטוסים גדול

קרא עוד »