עיכוב בטיסה מעל 8 שעות? הטיסה שלכם בוטלה? מה קובע חוק טיבי?

האם שינוי מועד הטיסה בטווח של מספר שעות מחייב את חברת התעופה לפצות אותי?

לא בהכרח, חברת התעופה זכאית לערוך שינויים בהתאם לצרכים טכניים, תקלות או גורמים שאין עליהם שליטה כגון מזג אוויר, מצב בטחוני או שביתת עובדים למשל.

עם זאת לחברת התעופה הזכות לשנות את מועד המראת הטיסה הייעודית רק בתנאי וזו אינה חורגת ממסגרת הזמנים הקבועה על פי חוק – משמע אינה עולה על 8 שעות איחור. במילים אחרות, רק עיכוב מעל 8 שעות יכול לזכות נוסעים בפיצוי כספי.

כיצד החוק בישראל מתייחס אל טיסה שבוטלה?

בהתאם לחוק טיבי, "טיסה שלא התקיימה" או "טיסה שהמריאה באיחור של 8 שעות לפחות מהמועד הנקוב בכרטיס הטיסה" הנה בגדר טיסה שבוטלה ונוסעיה זכאים לפיצוי ושירותי סיוע.

באופן עקרוני ככל שמועד הביטול סמוך יותר למועד ההמראה כך המחויבות של המארגן או של חברת התעופה גדולה יותר, גם בעניין כרטיס טיסה חלופי וגם בנוגע לפיצוי עצמו.

לקריאה אודות חוק אחמד טיבי – פיצוי בגין ביטול טיסות

הטיסה התבטלה אך קיבלתי על כך הודעה 14 ימים לפני הטיסה, האם אני זכאי לפיצוי?

במידה והודעת הביטול ניתנה לך למעלה מ- 14 ימים לפני הטיסה, לא קיימת זכאות לפיצוי כספי.

הטיסה בוטלה אך הטיסה החלופית אינה מתאימה לי, האם אוכל לקבל החזר מלא על מחיר הכרטיס?

כן. במידה והטיסה בוטלה או התעכבה מעל 8 שעות, הנוסע זכאי להחזר כספי, במידה והחליט כי איננו מעוניין לטוס עם אותה חברת תעופה. יחד עם זאת, במידה והנוסע החליט כי הוא מעוניין לטוס באותה חברה, כלומר הוא קיבל את החלופה שהוצעה על ידי חברת התעופה, הוא לא יהיה זכאי להחזר בגין כרטיס הטיסה מפני שהוא עשה בו שימוש.

מה גובה הפיצוי במקרה של ביטול טיסה?

כאשר חברת התעופה נדרשת לפצות נוסע על ביטול הטיסה היא כפופה לטבלת הסכומים שנקבעה בחוק טיבי, זו מדרגת את גובה הפיצוי בהתאם לנוסחת המרחק. כלומר, ככל שנקודת המוצא רחוקה יותר מהיעד כך גובה הפיצוי גבוה יותר. באופן כללי סכום הפיצוי יכול לנוע בין 1,290 ש"ח – ל – 3050 ש"ח.

לחצו למידע על פיצוי על ביטול טיסה 

הטיסה שלכם בוטלה? בדקו זכאותכם לפיצוי כספי! לייעוץ משפטי עם עורך דין אשר רוטבאום שלחו הודעת וואטסאפ ל – 058-7304637


0/5


(0 Reviews)