איחור בטיסה פיצוי – לאלו הטבות זכאי הנוסע כאשר טיסתו מתעכבת בהתאם לחוק שירותי תעופה?

חוק שירותי תעופה

נוסעי הטיסה מרומא לישראל לא האמינו שזה קורה להם. לאחר חמישה ימים של טיול ברחבי העיר הקסומה ובעלת ההיסטוריה העשירה, הגיעה החופשה לסיומה.

בהתאם להוראות הקבועות על גבי כרטיס הטיסה הגיעו הנוסעים כשלוש שעות לפני מועד הטיסה לשדה התעופה. לאחר שעברו את הבידוק הביטחוני ובזבזו את הכסף הקטן שנשאר על שוקולדים ומזכרות אחרונות מהדיוטי פרי, הגיעו הנוסעים עייפים אך מרוצים לשלב העלייה למטוס.

להפתעתם, מספר דקות לפני שלב העלייה למטוס הודיעו דיילות חברת התעופה כי הטיסה מתעכבת כשעתיים. הנוסעים ההמומים נותרו חסרי אונים (וחלקם אף חסרי פרוטה) במתחם הדיוטי פרי. רק כשעה לאחר מכן, הגיע נציג של חברת התעופה שטען כי בשל תקלה טכנית הטיסה תתעכב בפרק זמן משוער של שעתיים נוספות.

הנוסעים, אשר חלקם היו עם ילדים קטנים, הי מתוסכלים ועייפים. חלקם ניסו לישון על הספסלים הפזורים בשטח הדיוטי פרי ואחרים ניסו להעביר את הזמן בקריאת ספר.

חלק ניכר מהחנויות כבר היו סגורות ולחלק מהנוסעים כאמור לא היה כסף לכוס קפה או שתיה קלה עבור המשפחה כולה. רבים מהנוסעים חששו מכך שיפסידו יום עבודה או פגישות חשובות שנקבעו להם למחרת. מדי פעם הגיעו נוסעים לדלפק חברת התעופה על מנת לברר מהו מועד הטיסה הסופי, אולם נציגי החברה לא סיפקו להם כל מידע ממשי או כל סיוע אחר. לבסוף, יצאה הטיסה באיחור של כארבע שעות. הנוסעים, אשר היו מתוסכלים ובעיקר מאוכזבים מהיחס של חברת התעופה כלפיהם, דרשו לדעת את זכויותיהם.

למידע נוסף אודות פיצוי עכב תקלה טכנית 

לאלו הטבות זכאי הנוסע כאשר טיסתו מתעכבת בהתאם לחוק שירותי תעופה?

לפי "חוק שירותי תעופה" הידוע גם "חוק טיבי" טיסה שעוכבה למעלה משמונה שעות מוגדרת כטיסה שבוטלה ובמקרה שכזה הנוסע אף זכאי לקבל פיצוי כספי. אולם, במקרה שאוזכר לעיל מדובר בעיכוב של כארבע שעות. לכן, דאג המחוקק להסדיר גם את זכויותיהם של נוסעים אשר טיסתם התעכבה בפרק זמן שאינו עולה על שמונה שעות.

אי לכך, במידה וטיסתכם עוכבה בלמעלה משעתיים ופחות מחמש שעות, על חברת התעופה לדאוג לכם למזון ומשקאות וכן לספק לכם שירותי תקשורת זמינים וללא עלות (הידועים כ"שירותי סיוע").

במידה והטיסה התעכבה בפרק זמן העולה על חמש שעות, הנוסע זכאי את השבת עלות הכרטיס בחזרה או כרטיס חלופי, וזאת בנוסף לשירותי הסיוע שחברת התעופה מחויבת לספק לו.

לחצו לקריאה אודות פיצוי עקב רישום יתר 

טיסה שהוקדמה – האם הנוסע זכאי לפיצוי כספי?

גם הקדמת הטיסה בכמה שעות יכולה לגרום לעוגמת נפש לנוסע אשר תכנן לנצל אותן בטיול. אם טיסתכם הוקדמה בלמעלה מחמש שעות ועודכנתם על כך פחות מ- 14 יום לפני מועד הטיסה, ביכולתכם לדרוש את עלות הכרטיס בחזרה, או כרטיס טיסה חלופי, לבחירתכם.

במידה וזמן ההמראה של הטיסה הוקדם בלמעלה משמונה שעות ונודע על כך לנוסע בפרק זמן הנמוך מ- 14 ימים לפני הטיסה, בנוסף לאפשרות לדרוש את עלות כרטיס הטיסה או כרטיס חלופי, הנוסע יכול להיות זכאי לפיצוי כספי של עד 3120 ₪, כנגזרת של המרחק מנקודת המוצא לנקודת היעד.


0/5


(0 Reviews)