"אובר בוקינג" בטיסה – פיצוי על איחור בטיסה על פי חוק טיבי

התייצבתם במועד לטיסה עם כרטיס שרכשתם ממיטב כספכם, וגיליתם שהטיסה המריאה ליעדה – אבל כשאתם לא על סיפון המטוס. רישום יתר Over Booking הוא תופעה הנפוצה בקרב כלל חברות התעופה – בעיקר בטיסות סדירות.

פיצוי על איחור בטיסה כתוצאה מרישום יתר – Over Booking

חברות התעופה נוהגות לרשום מספר גבוה של נוסעים לעומת כמות המושבים שבמטוס, וזאת על מנת למקסם את הרווח הכלכלי מהטיסה. חברות התעופה נוהגות לערוך מבעוד מועד סטטיסטיקות הנוגעות לטיסות וליעדים, וכך הן מגלות מהו שיעור הנוסעים הממוצע שלא מופיע לטיסה 'נו-שואו' (No Show). שיעורי ה"נו-שואו" משתנים בין חברות התעופה. למשל, באירופה מעריכים כי מדובר בממוצע של 1,000 נוסעים על כל 10,000 נוסעים.

יצוין, כי ישנם מקרים בהם הנוסע רוכש כרטיס טיסה עם קונקשין ובשל סיבה כלשהי הנוסע לא מתייצב לטיסה באחד ממקטעי טיסת ההלוך וכעונש חברת התעופה מבטלת את כל מקטעי טיסת החזור ומאלצת את הנוסע לרכוש בפועל כרטיסי טיסה חלופיים על מנת לשוב לישראל.

לקריאה נוספת על ביטול מקטעי טיסת החזור בשל NO SHOW בטיסת ההלוך לחצו כאן

חברות התעופה אינן מחויבות לדווח כי רכשתם כרטיס כ"אובר-בוקינג", אולם סוכני נסיעות יכולים לדעת ולהתריע שמדובר בטיסה מלאה במיוחד. אם לא תרצו למצוא את עצמכם בשדה התעופה ממתינים לסידור חלופי אשר יביא אתכם בסופו של יום ליעדכם – יש להקפיד ולהגיע לדלפקי "הצ'ק אין" 3 שעות מראש או לבצע רישום מוקדם לטיסה באמצעות אתר האינטרנט של החברה. יצוין, כי על פי נהלי החברות במקרים מעין אלה, הנוסעים אשר ביצעו את תהליך ה"צ'ק אין" ראשונים עולים לטיסה, ובמידה ואין מתנדבים הנוסעים אשר הגיעו אחרונים לדלפקים ינודבו בעל כורחם להישאר בשדה התעופה.

למעבר לקריאה על חוק טיבי – זכויות הנוסע לפיצוי כספי

מהו גובה הפיצוי על "אובר בוקינג" לפי חוק טיבי איחור בטיסה?

הפיצוי אשר נקבע בסעיף 5 בחוק טיבי איחור בטיסה קובע כי מלבד השבת מחיר הכרטיס או הנפקת כרטיס חלופי לאותו היעד, זכאי הנוסע לשירותי סיוע (אוכל, שתייה, תקשורת ולינה) ולפיצוי כספי נוסף אשר נע בין ‭1,250‬ ש"ח ל‭3,050 -‬ ש"ח בהתאם למרחק הטיסה.

לקריאה על פסיקת חוק טיבי בטיסות צ'רטר


0/5


(0 Reviews)