חוק טיבי (חוק אחמד טיבי) – פיצוי בגין עיכוב בטיסה

חוק טיבי ביטול טיסה – זכויות הנוסע לפיצוי כספי

חוק טיבי איחור בטיסה, אשר העלה את המודעות ההולכת וגוברת לזכויות הנוסעים נכנס לתוקף בישראל ביום 16.8.12.

חוק טיבי איחור בטיסה, איננו המצאה ישראלית, אלא מבוסס על התקנה האירופאית (EC 261/04), אשר מסדירה את חובת חברת התעופה כלפי הנוסע במקרה של עיכוב בטיסה, או ביטול טיסה. נציין כבר עתה, כי לא ניתן להגיש תביעה לפיצוי כספי במדינת ישראל ולבסס אותה על פי התקנה האירופאית. לכן, רק עיכוב מעל שמונה שעות ואילך מזכה בפיצוי על פי חוק טיבי.

במידה והנך מעוניין לבדוק את זכאותך לפיצוי כספי בגין מקרה של עיכוב בטיסה של מעל שמונה על פי חוק טיבי, ניתן למלא טופס המצוי בתחתית העמוד, או להתחיל צ'אט וואטסאפ באמצעות לחיצה על כפתור זה.

להלן נפרט את המקרים המזכים את הנוסע בפיצוי כספי על פי חוק טיבי איחור בטיסה. יצוין, כי ניתן לדרוש פיצוי רטרואקטיבי על מקרים שהתרחשו במהלך ארבע השנים האחרונות.

חוק אחמד טיבי עיכוב בטיסה מעל שמונה שעות

במידה ונגרם עיכוב בטיסה מעל 8 שעות, הנוסע זכאי לפיצוי כספי. בנוסף לכך, במידה וכתוצאה מהעיכוב, הטיסה תמריא ביום שלמחרת, על חברת התעופה לשכן את הנוסע בבית מלון (כשהיא זו שאמורה לשאת גם בעלויות התחבורה לבית המלון). יצוין, כי אם חוויתם עיכוב בטיסה מעל חמש שעות והנוסע החליט כי הוא איננו מעוניין לטוס (מסיבותיו שלו), הוא רשאי לבקש החזר מלא על כרטיס הטיסה. חשוב להדגיש, טיסה שהתעכבה מתחת לשמונה שעות, הנוסע לא יהיה זכאי לפיצוי כספי.

חוק טיבי איחור בטיסה

על פי חוק טיבי איחור בטיסה, במידה וחברת התעופה ביטלה את הטיסה, היא חייבת למצוא דרך חלופית להטיס את הנוסע ליעדו, או להשיב לו את כספו. יודגש, כי על חברת התעופה להשיב לנוסע את כספו ככל שכל שבחר זאת, ללא כל קשר לסיבת הביטול (שביתה, פגעי מזג אוויר, תקלה טכנית וכו'). כמו כן, חברת התעופה תהיה מחויבת לפצות את הנוסע בפיצוי כספי ללא כל צורך בהוכחת נזק, אלא אם כן נתקיימו אחת מהנסיבות הבאות:

  • חברת התעופה הודיעה לנוסע על ביטול הטיסה 14 ימים לפני המועד המתוכנן.
  • חברת התעופה הודיעה לנוסע על ביטול הטיסה בין 14 – 7 ימים לפני המועד המתוכנן, כשהיא מציעה לנוסע טיסה חלופית שמועד ההמראה לא יותר משעתיים (מהמועד המקורי) ומגיעה ליעד הסופי לא יותר מארבע שעות (מהמועד המקורי).
  • חברת התעופה הודיעה לנוסע על ביטול הטיסה 7 ימים לפני המועד המתוכנן כשהיא מציעה לנוסע טיסה חלופית שמועד ההמראה לא יותר משעה (מהמועד המקורי) ומגיעה ליעד הסופי לא יותר משעתיים (מהמועד המקורי).
  • הטיסה בוטלה בשל נסיבות מיוחדות שלא היו בשליטה של חברת התעופה (לדוגמה: פגם במטוס שהתגלה על ידי היצרן, אירוע טרור שבעקבותיו נסגר המרחב האווירי, פגעי מזג אוויר, שביתה וכד').

חוק טיבי מהו גובה הפיצוי לו הנוסע זכאי?

כאמור, הפיצוי במקרים אשר פורטו לעיל נגזר מהמרחק בין נקודת המוצא לנקודת היעד ובהתאם לכללים הבאים:

  • אם המרחק הוא עד 2,000 ק"מ גובה הפיצוי הוא 1,290 ₪ (לדוגמה: טיסה ליוון, טורקיה).
  • אם המרחק הוא מעל 2,000 ק"מ ומתחת ל- 4,500 ק"מ גובה הפיצוי הוא 2,050 ₪ (לדוגמה: ברלין, אמסטרדם).
  • אם המרחק הוא מעל 4,500 ק"מ גובה הפיצוי הוא 3,050 ₪ (לדוגמה: תאילנד, ניו יורק)

חוק טיבי במקרה של רישום יתר (OVER BOOKING)

על פי חוק אחמד טיבי, במקרה וחברת התעופה הזמינה יותר נוסעים מאשר מספר המושבים הקיימים במטוס, על נציגי החברה לפנות אל הנוסעים ולחפש מתנדבים אשר יסכימו לוותר על מקומם ולטוס במועד אחר. במידה וחברת התעופה הגיעה להסכם כלשהו ולפיו הנוסע יוותר על מקומו בטיסה בתמורה לפיצוי מוסכם, חובה עליה להטיס את הנוסע (המתנדב) בטיסה חלופית, או להשיב לו את כספו. במידה ולא נמצאו מתנדבים וחברת התעופה בוחרת בנוסע מסוים ובניגוד לרצונו, הוא זכאי לפיצוי כספי על פי הוראות חוק אחומד טיבי. גם ב"אובר בוקינג" כמו בעיכוב בטיסה מעל שמונה שעות, גובה הפיצוי נגזר מהמרחק בין נקודת המוצא לנקודת היעד.

חוק טיבי בטיסת קונקשיין – האם הנוסע זכאי לפיצוי כספי בשל עיכוב קצר במקטע מס' 1 שהוביל להחמצת מקטע מס' 2?

על פי חוק טיבי איחור בטיסה, במידה והטיסה המריאה באיחור וכתוצאה מכך פספסתם את טיסת ההמשך יכול להיות שאתם זכאים לפיצוי. נמחיש זאת באמצעות הדוגמה הבאה: נוסע מעוניין לטוס מתל אביב לניו יורק דרך מוסקבה. הטיסה מתל אביב אמורה להמריא בשעה 12:00 ולנחות במוסקבה בשעה 16:00 והטיסה ממוסקבה לניו יורק עתידה להמריא בשעה 17:00. לצערכם, היה עיכוב בטיסה מתל אביב והיא המריאה רק בשעה 13:30 וכשנחתתם במוסקבה הטיסה המריאה כבר לניו יורק כמתוכנן ובעצם פיספסתם אותה.

במקרה כזה, הפסיקה קבעה שגם אם לא היה עיכוב בטיסה של שמונה שעות בכל אחד מהמקטעים (במקטע הראשון היה עיכוב בטיסה של שעה וחצי בלבד ואילו במקטע השני לא היה כל עיכוב בטיסה, שכן הטיסה המריאה במועד לניו יורק), יכול להיות שאתם זכאים לפיצוי על עיכוב בטיסה.

חוק טיבי שינוי בתנאי כרטיס הטיסה – מה קובע הדין?

אם חברת התעופה שדרגה נוסע (לדוגמא: הנוסע הועבר ממחלקת תיירים למחלקת עסקים), הוא לא צריך לשלם על כך. לעומת זאת, אם חברת התעופה שנמכה אתכם, כלומר העבירה נוסע ממחלקה ראשונה למחלקת עסקים, או ממחלקת עסקים למחלקת תיירים, עליה להשיב לנוסע X% מעלות הכרטיס – תלוי בסוג השינוי.

לסיכום, במידה ואירע לכם אחד מהמקרים שתוארו לעיל, אתם רשאים לדרוש פיצוי כספי בגין עיכוב בטיסה גם על מקרים שהתרחשו במהלך הארבע שנים האחרונות.

מה ניתן לעשות אם חברת התעופה מסרבת לפצות על פי חוק טיבי?

במידה ודרשתם את הפיצוי הכספי הקבוע בחוק טיבי וחברת התעופה סירבה לפצות אתכם בטענות שונות ומשונות כגון: תקלה טכנית, הטייס חולה באופן פתאומי, מכת ברק או ציפור פגעו במטוס והובילו לביטול הטיסה, סביר להניח שתצטרכו להגיש תביעה לבית המשפט.

יצוין, כי במידה ויוכח כי חברת התעופה הייתה צריכה לפצות מלכתחילה ולמעשה "גררה" את הנוסע שלא לצורך לבית המשפט, יהיה ניתן להטיל עליה פיצויים לדוגמה/עונשיים אשר יכולים להגיע עד 10,350 ש"ח לכל נוסע.

לכן, אם גם אתם רוצים לעשות שימוש בחוק טיבי איחור בטיסה לטובתכם, מלאו את הטופס בתחתית העמוד ואנו נבדוק את זכאותכם לפיצוי כספי בגין עיכוב בטיסה או ביטול טיסה ללא כל תמורה.