פיצוי על טיסה שהתבטלה

פיצוי על טיסה שהתבטלה

לפני מספר שבועות פנו למשרדי שישה נוסעים בני משפחה אחת כשבפיהם הסיפור הבא:

לצורך חגיגות בת המצווה של בת המשפחה החליטו ההורים כי הם יחגגו את המאורע המשמח בטיול משפחתי בתאילנד. לשם כך, הזמין אב המשפחה מבעוד מועד כרטיסי טיסה, בתי מלון, טיולים מאורגנים ורכב עם נהג צמוד. סכום חלקי אף שולם מראש לסוכנות מקומית בתאילנד, וזאת על מנת שהטיול המתוכנן יעבור במינימום הידרשות למנהלות ובמקסימום הנאה.

חוק פיצוי טיסות

בהתאם לכרטיס הטיסה שהונפק על ידי חברת התעופה הוסכם כי טיסת ההלוך תתבצע בשני מקטעים: תל אביב – וינה. וינה – בנגקוק. בהתבסס על לוח הזמנים שהוסכם, בני המשפחה היו אמורים לנחות בבנגקוק ומשם להמריא לצ'אנג מאי עם חברת התעופה THAI.

המקטע הראשון התבצע ללא כל תקלות ולשביעות רצונם של בני המשפחה. אולם, בהגיעם לבצע את טיסת ההמשך, נאמר להם ע"י נציגי חברת התעופה כי טיסה זו מבוטלת. בהתאם להודעה זו, החלו נציגי החברה להפנות נוסעים, אשר היו רשומים לטיסת ההמשך, לחברות תעופה אחרות וזאת על מנת שיגיעו במהרה ליעדם הסופי (בנגקוק).

בני המשפחה, אשר חשבו לתומם כי גם להם יוצע פתרון דומה התבדו במהרה. נציגי חברת התעופה המקומיים הודיעו להם כי לא הסתייע בידם למצוא להם פתרון זהה לזה שהוצע ליתר הנוסעים. לפיכך, נמסר להם כי עליהם להמתין יומיים, ולהמריא עם טיסת חלופית. בלית ברירה ובאכזבה רבה, הופנו בני המשפחה עוד באותו הערב לבית המלון לצורך המתנה לקיום הטיסה החלופית.

חוק פיצוי נוסעים

בהתאם למועד שננקב על גבי כרטיסי הטיסה החדשים, התייצבו בני המשפחה בדלפקי "הצ'ק אין" במועד החדש לצורך טיסת ההמשך המיוחלת. אולם, להפתעתם הרבה, אף הפעם נאמר להם כי טיסה זו מבוטלת כשהחלופה המוצעת להם הפעם היא להמתין כ-11 שעות נוספות. בני המשפחה, אשר לא האמינו למשמע אוזניהם, שבו וביקשו מנציגי החברה למצוא להם טיסה חלופית מוקדמת יותר, אך נענו בשלילה. לבסוף, עלו בני המשפחה על טיסה החלופית ונחתו בבנגקוק באיחור של למעלה מ- 60 שעות מהמועד המקורי.

הושג הסכם פשרה בסך עשרות אלפי שקלים בגין ביטול ודחיית הטיסות

לאחר מספר הליכים שביצעתי כנגד חברת התעופה הגענו להסכם פשרה ולפיה חברת התעופה תפצה את בני המשפחה  בעשרות אלפי ש"ח בגין ביטול הטיסה.


0/5


(0 Reviews)