מה לעשות במקרה של טיסת המשך שמתעכבת?

גם כאשר טיסות לחו"ל מתנהלות כשורה ובהתאם לתכנית, מדובר על חוויה שיכולה להיות מלחיצה ומתישה. אחד הדברים הכי מלחיצים ודינמיים בהקשר לטיסות הוא ללא ספק טיסות המשך. כל מי שרכש אי פעם כרטיס טיסה הכולל טיסת המשך ("קונקשן") דרך יעד אחר חווה את החשש ולעיתים החרדה מעיכובים שיגררו הסתבכות לוגיסטית לא קטנה. אך עם הכנה נכונה ובעיקר עם התנהלות נכונה בזמן אמת, ניתן למזער את הנזק של טיסת המשך שמתעכבת – הן מבחינת החלטות אישיות בשטח והן מבחינת מימוש מלוא הזכויות שלכם, למשל במסגרת חוק שירותי תעופה.

אם תגיבו ברוגע, בסבלנות, בגמישות ותוך הבנה של זכויותיכם במסגרת "חוק טיבי" תוכלו גם לשמור על שפיות במצב שהוא ללא ספק מטריד ומלחיץ וגם לקבל תוצאות טובות יותר מכל בחינה.

שדה תעופה? מגרש משחקים!

עיכוב בטיסה הוא לרוב קשה ומלחיץ יותר כאשר אתם נוסעים עם ילדים, זה הופך את כל המצב למורכב יותר. אך הביטו סביב, אתם נמצאים במתחם גדול ומגוון, מתחם שיש בו מיני אפשרויות להעסיק ואף לבלות עם הילדים – אם טיסת ההמשך שלכם התעכבה ואתם עם ילדים, ראו בשדה התעופה מגרש משחקים גדול.

ניתן למשל למצוא פינה יחסית ריקה מנוסעים אחרים ולאפשר לילדים לרוץ ולהשתולל קצת, אפשר לגשת לחפש מקומות שמהם תוכלו לצפות עם הילדים במטוסים בשטח השדה. בשדות תעופה רבים כיום יש מתחמי משחקים לילדים, בהם תוכלו למצוא מתקני משחק ומיני הפעלות שונות שיעבירו לילדים ולכם את הזמן בנעימים. אם הבאתם איתכם הפעלות ומשחקים לילדים, עיכוב של טיסת המשך יכול להיות למעשה הזדמנות לזמן איכות משפחתי ונטול הפרעות יחסית. כמו כן, תוכלו להיכנס עם הילדים לאחת המסעדות בשדה וכך גם להעביר איתם את הזמן וגם להשביע את רעבונם.

זמן להשלמת שעות שינה

טיסות יכולות בהחלט להיות עניין מעייף. לכן תוכלו לראות באותו עיכוב טיסה הזדמנות להשלמת שעות שינה יקרות. ברוב שדות התעופה בעולם תוכלו למצוא פינות ישיבה שאפשר יחסית בנוחות "להיזרק" עליהן ולישון קצת. ויש כמובן שדות עם תשתיות יותר מתקדמות למי שרוצה קצת לנמנם, מאזורים עם כורסאות נוחות ועד חדרים ייעודיים.

שופינג!

עיכוב בטיסה יכול לעבור בצורה יותר קלה ומהנה כאשר מנצלים את הזמן לקניות של דברים מתוך המגוון הרחב שקיים ברוב שדות התעופה בעולם. אך שימו לב למחירים, לא בכל שדות התעופה החנויות מציעים מחירים זולים.

אל תשכחו לבדוק את זכויותיכם

חשוב להבין ולדעת כיצד להעסיק את עצמכם במקרה של עיכוב טיסת המשך או עיכוב בטיסה בכלל, אך לצד הפרקטיות בזמן אמת חשוב מאוד שתדעו שיש לכם זכויות במסגרת חוק שירותי תעופה ואתם יכולים להיות זכאים לפיצוי כספי ולהיבטים נוספים. החל משנת 2012, עת נכנס לתוקפו חוק טיבי הנוגע לזכויות נוסעים בטיסות, חברות התעופה מחויבות לפצות כספית נוסעים במקרים שונים של עיכובי וביטולי טיסות וכמו כן להציע פתרונות חלופיים הולמים ולפי דרישות החוק.

את זכויותיכם ניתן לממש גם רטרואקטיבית ולקבל את הפיצוי המתאים. משרדנו מתמחה בליטיגציה בתחום התעופה ונשמח לסייע לכם לקבל את מה שמגיע לכם עקב עיכוב בטיסה במסגרת חוק שירותי תעופה.


0/5


(0 Reviews)


0/5


(0 Reviews)