עיכוב בטיסה? הטיסה שלכם בוטלה? מה קובע חוק שירותי תעופה בעניין?

האם שינוי מועד הטיסה בטווח של מספר שעות מחייב את חברת התעופה לפצות אותי?

לא בהכרח, חברת התעופה זכאית לערוך שינויים בהתאם לצרכים טכניים, תקלות או גורמים שאין עליהם שליטה כגון מזג אוויר, מצב בטחוני או שביתת עובדים למשל.

עם זאת לחברת התעופה הזכות לשנות את מועד המראת הטיסה הייעודית רק בתנאי וזו אינה חורגת ממסגרת הזמנים הקבועה על פי חוק – משמע אינה עולה על 8 שעות איחור.

כיצד החוק בישראל מתייחס אל טיסה שבוטלה?

בהתאם לחוק שירותי התעופה, "טיסה שלא התקיימה" או "טיסה שהמריאה באיחור של 8 שעות לפחות מהמועד הנקוב בכרטיס הטיסה" הנה בגדר טיסה שבוטלה ונוסעיה זכאים לפיצוי וסיוע (סעיף 1 בחוק שנחקק בשנת 2012).

באופן עקרוני ככל שמועד הביטול סמוך יותר למועד ההמראה כך המחוייבות של המארגן או של חברת התעופה גדולה יותר, גם בעניין כרטיס טיסה חלופי וגם בנוגע לפיצוי עצמו.

לקריאה אודות חוק אחמד טיבי – פיצוי בגין ביטול טיסות

הטיסה התבטלה אך קיבלתי על כך הודעה שבועיים מראש, האם אני זכאי לפיצוי?

במידה וחברת התעופה הציעה לך טיסה חלופית בזמנים חופפים היא אינה חייבת בפיצוי. במידה וזמני ההמראה או הנחיתה שונים (בטווח של שעתיים בהמראה וארבע שעות בנחיתה) הנך זכאי לדרוש פיצוי.

הטיסה בוטלה אך הטיסה החלופית אינה מתאימה לי, האם אוכל לקבל החזר מלא על מחיר הכרטיס?

החזר כספי שכזה מוענק בדרך כלל במסגרת מחווה שירותית של חברות התעופה או הנסיעות. במקרה בו הטיסה החלופית שהוצעה תואמת את תנאי החוק לחלופה אפשרית (מבחינת סטטוס הטיסה ושעות ההמראה והנחיתה) חברת התעופה או המארגן לצורך העניין אינם מחוייבים להחזר מלא ואף לא לפיצוי כספי.

מה גובה הפיצוי במקרה של ביטול טיסה?

כאשר חברת התעופה או הנסיעות נדרשת לפצות לקוח על ביטול הטיסה היא כפופה לטבלת המחירים שנקבעה בחוק שירותי התעופה, זו מדרגת את גובה הפיצוי על פי קילומטרים. ככל שנקודת המוצא רחוקה יותר מהיעד כך גובה הפיצוי גבוה יותר. באופן כללי הסכום לפיצוי נע בין 1250 ש"ח – ל – 3000 ש"ח.

לחצו למידע על פיצוי על ביטול טיסה 

 הטיסה שלכם בוטלה? בדקו זכאותכם לפיצוי כספי! לייעוץ משפטי עם עורך דין אשר רוטבאום חייגו : 03-5757675